form
vyhledavani


Aktivita českých poslanců v Evropském parlamentu je stále podprůměrná

II. Zpráva Analytického centra ukázala, že čeští zástupci i v druhém roce jejich mandátu vykazují ve srovnání s jinými členskými zeměmi podprůměrnou aktivitu. Praha - 20.9.2011 - Analytické centrum vydalo již II. Zprávu o činnosti českých poslanců Evropského parlamentu v aktuálním sedmém volebním obdobím.

Tato Zpráva navazuje a doplňuje I. Zprávu ze září 2010 a monitoruje hlavní výstupy všech českých zástupců v Evropském parlamentu. Zaměřuje se zejména na monitoring účasti poslanců na plenárních zasedání EP a na legislativní činnost poslanců.
Zpráva poukazuje mimo jiné na to, že čeští poslanci EP mají pátou nejhorší průměrnou účast ze všech členských zemí EU (87,50%), účast poslance Jiřího Havla (ČSSD) je, nehledě na důvody, druhá nejhorší ze všech 733 aktivních poslanců Evropského parlamentu.
Co se týče nejdůležitější aktivity poslance EP, práce nad legislativou EU, ve srovnání s např. stejně početnou skupinou maďarských poslanců (nehledě na jiné země) vykazují zástupci ČR pouze poloviční aktivitu, což se odráží na schopnosti ČR ovlivňovat unijní legislativu ve fázi vzniku. Čeští poslanci EP jsou v této činnosti sedmí nejméně aktivní ze všech členských zemí EU.
Mezi poslanci se objevili i tací, kteří za celý rok nevykázali krom méně významného vystoupení na plenárním zasedání žádnou! nebo zcela mizivou aktivitu ve všech monitorovacích indikátorech.
Bonusem II. Zprávy je pak doplnění kapitoly ‚Medializace' o kvalitativní zhodnocení mediálních výstupů poslanců EP v českých médií od Kláry Šponerové.


 
© 2006-2011 Analytické centrum s.r.o., All Rights Reserved.
Vytvořeno ve spolupráci Adineo s.r.o. & Bytegang Project