form
vyhledavani


Den evropské územní spolupráce v Hostinném domě!

Dne 21. září 2013 proběhne Den evropské územní spolupráce a bude slaven po celé Evropě. K příležitosti oslavy tohoto dne se uskuteční různě zaměřené akce pro veřejnost téměř ve všech státech Evropské unie.

ilustrative images

V rámci dotačního území česko-bavorského přeshraničního programu bude možné navštívit celkem osm akcí. „Kromě zábavy, z části zacílené na rodiny s dětmi, půjde o příležitost seznámit se s konkrétními aktivitami a iniciativami v oblasti kultury, životního prostředí, vzdělávání a sportu, které vznikly za pomoci projektů financovaných z programů Evropské územní spolupráce," říká Ivo Grüner, náměstek pro regionální rozvoj.
Na území Plzeňského kraje bude možné navštívit Den otevřených dveří v Muzeu řemeslné výroby a infocentru v Nezdicích na Šumavě. Místo, kde se obecně prospěšné společnosti Hostinný dům ve spolupráci s bavorskou obcí Wiesenfelden a obce Nezdice na Šumavě podařilo za finančního přispění EU vytvořit na Šumavě ojedinělý projekt. „Návštěvníci se mohou těšit především na slavnostní pečení chleba v tradiční peci, expozici pekařských nástrojů a nástrojů k opracování dřeva, dobovou světnici včetně původního vybavení a starého kuchyňského náčiní a další zajímavosti z historie regionu a jeho obyvatel," doplňuje Ivo Grüner. Akce se koná v sobotu 2 1. 9. 2013 od 10.00 do 16.00 hodin.

ECD [242.08kB]


 
© 2006-2011 Analytické centrum s.r.o., All Rights Reserved.
Vytvořeno ve spolupráci Adineo s.r.o. & Bytegang Project